Ärksameelsuse (mindfulnessi) praktikumid

Millal sa tegid viimati midagi nii keskendunult, et kogesid eduelamust ja õnnetunnet? Et igapäevategevusi käesolevas hetkes kogeda, peame neid kõigepealt märkama. Igas hetkes kohalolekut ning tänumeelt saab treenida ning kujundada uusi meeldivaid tervislikke harjumusi.

Ärksameelsuse töötubades  katsetame  nippe ja tehnikaid, kuidas igapäevategevused õnnetoovaks ja tõhusaks muuta. See loob hea meeleolu ning annab tunde, et saad (töö)päevast ja elult rohkem. Igaüks võib olla enda arengutreener!

____________________________

 I töötuba Ärksameelsuse harjutused

Kui tihti tegutsed autopiloodil ning teed mitut asja korraga? Kohalolutunne, keskendumisoskus ning tänumeel tagavad suurema rahulolu. Ka tihedas päevas saab harjutada ärksameelsust ning tunda tegevustest suuremat rõõmu. Harjutame ajusõbralikkust, süvakuulamise oskust ning õpime täitma tänulikkuse päevikut.

Töötoa pikkus 60-90 min.

Hind: 90 min töötoale 200 eurot

___________________________

II töötuba Minimeditatsioon töökohal ja kodus

Mediteerimine rahustab, annab energiat ning igapäevaselt mediteerijate aju on ka teistsugune. Meditatsioon ei pea olema tunniajane, piisab ka seitsmeminutilisest minimeditatsioonist. Seda saab teha kasvõi töölaua taga istudes ning vaim ja keha saavad värsket energiat. Me kõnnime iga päev. Kuidas seda teha teadlikumalt, nii et saad jalutuskäigult kõikide meeltega rohkem?

Töötoa pikkus 60-90 min.

Hind: 90 min töötoale 200 eurot

___________________________

III töötuba Ärksameelne kohvipaus või püha söömaaeg

Teeme ühe ärksameelse kohvipausi, kus tunneme maitseid, lõhnu ja tekstuure paremini ja saame elult rohkem. Võtame tassi head teed, kohvi või muud kosutavat ning kõrvale hea snäki. Naudime seda koos ja õpime teineteist paremini tundma. Nii suureneb näiteks töökaaslaste vaheline usaldus ja pühendumus.

Töötoa pikkus 60-90 min.

Hind: 90 min töötoale 300 eurot.

Juhendaja Kaire Viil on coach, mentor ja koolitaja