Sorry, this entry is only available in Eesti.

Aasta viimasel, kõige tuisusemal päeval: 16.12, paigaldati meie puhkemaja seina külge Alexela elektrilaadija. Põhjus oli imelihtne- meie külalised küsisid seda võimalust ja mida aeg edasi, seda tihedamalt. Ok, suvel on läbi akna võimalik pikendusjuhtmega majast võtta, kuid talvel ei soovi keegi ühtki ust ega akent paotada.

Lisaks olime hädas hinnakujundusega, külaline soovib tarbitud elektri eest maksta, kuid me ei oska seda arvutada, autode akud on erinevad, samuti on erinev laadimisaeg.

Nüüd on aga kõik seesugused mured murtud- Karukella isiklik särtsutankla on kenasti parkla vastas seina peal ning arveldada saab külaline ise. Selleks tuleb telefoni laadida Alexela elektrilaadimise äpp, luua konto ja sõlmida leping, seejärel saad äpi siduda oma isikliku pangakaardiga.

Tegemist on Alexela ABB Terra AC 22 kW mudeliga, milell on 3 faasi ja 3 x 32 A. Omadusteks veel 4G, LAN ja Wifi, dünaamiline koormusejuhtimine ja 5 m pikkune kaabel.

Lisaväärtust loob ta meie puhkemajale kindlasti- meil on nüüd hea meel kutsuda kõiki elektriautode omanikke meie juurde puhkama, sest nende pereliikme vajaduste eest ka samuti hoolt kantud! Selge on see, et elektrisuksu meie juures janusse ei jää!

Kaugused erinevatest linnadest meie juurde:

  • Tallinn- Karukella 137 km = 1h, 45 min
  • Tartu- Karukella 138 km =   1h, 45 min
  • Pärnu- Karukella 217 km =  2h, 45 min

Särtsutankla jaoks taotlesime vahendeid Virumaa Koostöökogu kaudu Leader meetmest.