Avame puhkemaja juuli II nädalal

Karukella puhkemaja on alles ehitusjärgus ja valmib 2019. aasta juuli keskel. Hoiame teid kodulehe kaudu kursis, kuidas maja valmib. Puhkemaja asub Ida-Virumaal, Lüganuse aleviku südames Papli tänaval. Karukella krunti palistab ühelt poolt kiriku poole viiv tänav ja teiselt poolt Purtse jõgi.

Maja sobib rentimiseks sõpruskonnale ühiseks puhkuseks, olgu siis käsil talvine suusapuhkus Kiviõli Seikluskeskuses või suvine Ida-Virumaa avastamine. Kevadisel ja sügisesel ajal ootame ettevõtteid, kel on plaanis väiksematele kooslustele teha meeskonnapäevi või pidada töökoosolekuid.

Omanikud soovisid algusest peale, et arendatav puhkemaja saaks ehitatud liimpuitpalgist, kuna see on energiatõhus, hingav ja naturaalne. Sobiliku pakkumise tegi Finnlog.

Teie käsutusse saab kahekordne puhkemaja, kus alumisel korrusel on kööginurk, söögisaal ja elutuba. Soome saun, duširuum ja wc. Esik on avar ja eraldatud eluruumidest helikindla uksega, esikust viib trepp II korrusele 5-de magamistuppa. Välja renditakse korraga terve maja.

Saunauks avaneb õhtukülge ja pea ümber terve maja jooksvasse terrassi on integreeritud 2 m läbimõõduga kaanega suletav moodne kümblusvann.

 

Kuid miks on puhkemaja nimeks Karukella? Õigustatud küsimusele selline vastus:

  • esiteks asukoht- Lüganuse on muinasasula, mille piirides asub ka Karukella krunt
  • teiseks- hilisem kihelkonnakeskuseks olemine on siiakanti maha jätnud väga palju pärimust nii lugude, kommete, vanasõnade kui ka käsitöö osas. Karukell on tikitud meie esivanemate poolt Lüganuse kihelkonna rahvariiete käiste peale. Just see kõige keskmine lill sõle all on karukell.
  • kolmandaks- on puhkemaja nn. kodurand 8 km kaugusel Liimalas kevadsuvisel ajal kauneid karukelli täis
  • ja neljandaks- karukell kõlab nii ilusti!

Puhkemaja ehitamiseks taotleti läbi Virumaa Koostöökogu tegevusgrupi vahendeid PRIALT.