(Eesti) Omame nüüdsest ökomärgist The Green Key!

Sorry, this entry is only available in Eesti.

Vahendame siia artikli Green Key Estonia lehelt:

Karukella puhkemaja Ida-Virumaal sai Green Key ökomärgise!

Green Key tegevusi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist vahenditest ja Eestis koordineerib märgist koordineerib Eestis EASi turismiarenduskeskus, nendega oli ka alljärgnev intervjuu:

Küsisime puhkemaja perenaiselt Terje Ratturilt paar küsimust Green Key taotlemise kohta.

1. Kui kergesti või raskelt Green Key ökomärgise saamine teie ettevõttele tuli?

Green Key ökomärgise saamine tuli kergelt. Pereettevõttena puhkemaja ehitades, teenust kujundades ning majja erinevaid tarvikuid valides me ausalt öelda ei mõelnud, et see kõik on ökomärgise taotlemiseks. Oleme lihtsalt ise kasvanud aastatega keskkonnateadlikuks ning puhkemaja juures tegime samuti neid valikuid, mida oma kodus ning igapäevaelus. 🌿

2. Millised olid kõige keerulisemad muutused, mille pidite oma ettevõttes tegema?
Kõige keerulisem oligi vast n-ö diivanilt tõusmine ja ukseni jõudmine ehk vastava avalduse esitamine. Peale seda tuli ka ajapuuduse tõttu üks tagasilöök ja ilma Green Key meeskonna toeta oleks ökomärgis taotlemata jäänud. Ma olen väga tänulik, et nad märkavad ja võtavad asjadel sabast kinni ka siis, kui taotleja selleks ise samme ei astu. 🤝 Meenutan seda ootamatut ja sooja telefonikõne siiamaani hea tundega, sest see kõne tõi meid praegusesse punkti.

Ökomärgise kriteeriume toetavaid muudatusi oma senises tegevuses ei pidanud me üldse palju tegema, sest 97% ulatuses vastas meie puhkemaja juba kriteeriumidele. 🏡 Pidime lisama mõned teavitused kodulehele, maja kasutamise juhendisse ning siltidele majas sees.

3. Mida ökomärgis teile annab, millist väärtust sellel näete?
Kui seni tunnetasid teadlikumad külalised koha peal meie keskkonnasõbralikku suhtumist, siis märgis annab võimaluse sellest teavitada hoopis suuremat hulka huvilisi ja juba enne, kui tekib otsus meie puhkemajja tulla. 🔑 Meie enda jaoks on Green Key märgis pigem kvaliteedimärk, mis on kui preemia senise keskkonnasõbraliku toimetamise eest ja annab täiendavat indu edaspidigi samal suunal jätkata. Külalistele on Green Key aga suunanäitaja ja lisaväärtuse looja oma ostuotsuse tegemisel. 🔎 Uus põlvkond on väga keskkonnateadlik ja lähtub oma tegutsemisel suuresti vaid sarnaseid väärtusi kandvatest põhimõtetest. Astume oma külalistega sama sammu ning kasvame nendega koos.