*- korkpõrand. Loe keskkonnasõbralikust korgist sisekujunduses siit, kui aga artikkel on lugemiseks luks, siis tõin mõned peamised omadused siia välja:

  • Korgi looduslikult antimikroobsed omadused võitlevad hallituse vastu ja selle antistaatiline pind raskendab tolmu ja toksiinide imendumist, mistõttu on materjal ideaalne allergikutele. Lisaks aitab ta kaasa puhtama õhuruumi loomisele.
  • Isoleerivad ja tulekindlad omadused ning kõrge vastupidavus kulumisele teevad korgist materjali, mis peab järjestikusele kasutamisele vastu kuni 50 aastat. Korki kasutatakse selle survetugevuse, akustiliste ja termiliste omaduste tõttu laialdaselt paljude teiste materjalide aluspinnana.
  • Korgist tooteid iseloomustab kergus, madal tihedus, elastsus ja niiskuskindlus, mistõttu sobib ta hästi vannituppa, kööki ja pesuruumidesse.
  • Põrandakattena kasutatakse korki kas plaatidena või parketina. Korgist põrand tundub jalgadele pehme ja soe. Selle pehme pind avaldab väiksemat survet põlveprobleemidega inimestele. Mööblidisainerid kasutavad korkplaati, kuna see on ökonoomne, mittetoksiline ja vastupidav materjal.