Taanlased tulevad mürinal kõik?

Mõnikord kasvab mõni kontakt ootamatult suureks! Täpselt nii on juhtunud taanlase Filipiga. Ma ei oska arvata, kas põhjus on selles, et ta on Eesti aukonsul Taanis, kuid ma kahtlustan, et isegi sellest hoolimata on ta saanud suureks Ida-Virumaa fänniks.

Turismiklastri koordinaator Kadri tutvus temaga ühel väljasõidul, kus tänu tekkinud kontaktile sai meie klaster küllalkuste Taani. Filip pani marsruudi kokku ja nii me seal kevadel käisimegi. Asi sellega aga ei lõppenud, pigem hoopiski algas…  Augustis tuli Filip meile vastuvisiidile. Päevad olid tihedalt seiklust täis ja igal õhtul niitis väsimus jalust. Neid päevi jäi talletama suur hulk fotosid, mis said klastri turundusspetsi Hanna poolt köidetud ja kujundatud kenaks fotoraamatuks.

Kuna meil olid sellel päeval külalised majas, siis ma küsisin neilt luba grillmajas väike piknik teha. Nad ise olid Narva linna avastamas. Ainus, mis tookord sain Filipile lubada, oli aknast sisse piiluda.

Vedasin Filipi ka 200 m kaugusel asuvasse kirikusse, kuhu oleme disaininud kirikutorni saladuse paketi. Kui algul ei osanud Filip sellest eriti midagi oodata, aga lõpuks leidis ta end lausa kirikutornis kella löömas ja oli väga tänulik selle käigu eest.

Veidi fotosid ka kaadri tagant.

Aprillis on ta taas meie kanti tulemas. Seekord juba väikese testgrupiga. Loodame, et varsti taanlased tulevad mürinal kõik!