Tyvärr är denna artikel enbart tillgänglig på Eesti.

Karukella puhkemaja mugavuste hulka kuulub väliterrassil asuv kuumaveebassein, mis on kogu aeg kasutusvalmiduses, ehk seda ei pea üles kütma ega ootama tundide viisi üleskütmise taga.

Meie kuumaveebasseinil on oma õhksoojuspunp ja filtrisüsteem, töötades samal põhimõttel, kui spaades basseinid. Soojuspump hoiab vee pidevalt 38 kraadi juures.

Kuumaveebassein on piisavalt suur, sinna mahub kuni 10 inimest. Palve on enne basseini  minemist kindlasti duši all käia, talvel end mitte saunas kuumutada, siis tundub talvine õhk ja vesi külmemad.

Mujal küsitakse kuumaveetünni eest 100 € kasutamiskorra eest, kuid meil on saun ja kuumaveebassein maja kasutamise hinna sees.

Väike välibasseini kasutamise juhend

Basseinikate tuleks pooleks murda ja tõsta terrassile murdejoon vastu põrandat- tuuletõkkeseina najale püsti. Siis jääb ta alt puhtaks. Sauna seinal välisukse juures on kilekotis pult, sealt saate basseini mulli ja värvilist valgust panna. Samast puldist lülitub ka basseini kõrval posti otsas olev lamp. Basseini mahub korraga kuni 10 inimest. Palume mitte bassieinis süüa (pähklid, kartulikrõpsud jne), sest vettekukkumisel need ummistavad veefiltri.

Talvisel ajal võtke kaasa saunamütsid, nii hoiate oma märga kukalt külma tuule eest. Suurema külma puhul soovitame harrastada mitut lühemat basseiniskäiku. Meil on basseinivee temperatuur reguleeritud 38 kraadi peale, kuid pikemal kasutamisel vesi siiski jaheneb. Kui teha vahepeal paus, siis lülitage mull välja, pange kaas kindlasti peale ja ühe tunniga tõuseb temperatuur 1 kraadi. Suurema külmaga on kaval ka basseinis istudes mulli üldse mitte sisse lülitada, siis kestab soe vesi kauem.

Peale kuumaveebasseini kasutamist palun lülitage puldist valgus ja mull välja, pange kaas kindlasti peale, see annab teile võimaluse soovi korral ka kohe hommiku basseini minna, et siis bassein ei jahtu maha, vesi ei aura ära, ilmastik ei saja sisse ja meil ei ole vaja vett juurde lasta, üles soojendada ega puhastada. Ööseks katteta jätmine ja/või filtri ummistamine toob paraku kaasa 50 €-se trahvi.