Osaleme IDA/VIRU toidukuu kampaanias!

Jaa, meil on nii hea meel, et turismiklaster kutsus ka Karukella puhkemaja toidukuu kampaaniasse osalema, kuigi me pole ju toitlustuskoht ja pole meil ka kohvikut- restorani. Aga meil on üks teine väga kõnekas asi:

– kohalik toit 10 km raadiusest!

Paraku selleks, et toidukuust meie majas osa saada, on vaja meile külla tulla- maja broneerida ning siis toitlustamine tellida. Oleme selles mõttes, jah, veidi erandlikud, kuid soov tuua kohalik toit fookusesse, andis tõuke veidi teistel alustel kampaanias osaleda. Nii et möödaminnes meile sisse astuda ei saa…

Vaata siit linglilt, milliseid menüüsid pakume!

Jah, just- nii see on:

  • Sigwarist tuleb meie laua uhkus talvine ahjupraad (kuusevõrsesiirupisga marineeritud), suvised šašlõkid- grillvorstid ning hommikusöögi võileivapealne. Nad on lühikese tarneahela musternäide- vili oma notsudele kasvatatakse siinsamas farmi läheduses, siinsamas on ka tootmine ning kauplus.
  • Vendi Talu väiketootmisest (siinsamas Lüganuse alevikus) on keedetud kartul, porgand ja peet ahjuroaks, kartulisalat, rosolje ning muidugi pasteet ja sült. Rääkimata nende kringlitest, muffinitest ja küpsistest.
  • Varja kohvikust olen hakanud ka kaupa võtma- sealt saab juuretisega valmistatud rukkileivad, imemaitsvad kohupiimataskud ja ka moodsamat kartulisalatit.

Nii et kõik meie külalised, kes tellivad toitlustuse, saavad osakas lihtsale, kuid ehedale ja heale, lühikese tarneahelaga kohalikule toidule. Kodused ja naturaalsed maitsed, justnii nagu vanaema pool sünnipäevalauas.

Vaata teisi söögikohti, kes IDA/VIRU maitsekuul osalevad!

Kuid ka see ei ole veel kõik. Virumaa Südame piirkonnas on päris arvestatav hulk teenusepakkujaid, keda hea meelega kaasame:

  • Pagarikoda– imehead naturaalsed tordid, toovad kohale ka sooja söögi
  • Kaire tordid– imemaitsvad ja ilusad profitordid ning peen suupistelaud. Sama perenaine teeb Sonda Kõrtsi nime alt ka gurmeepitsasid ja miniburgereid.
  • Larenzo kohvik– toob samuti kohale nii sooja hommikusöögi kui ka muud toidukorrad
  • von Taube restoran Purtse kindluses ning Tulivee rannaresto Liimalas- sinna saadame need, kes soovivad läheduses väljas süüa.

Broneeri majutus ja telli toitlustamine: puhkemaja@karukella.ee