Tämä teksti on valitettavasti saatavilla vain kielillä: Eesti.

Koolitaja tutvustus

Minu nimi on Kaire Viil. Olen kogu elu koolitanud täiskasvanuid. Õpetamine on tõhus viis oma mentaalset musklit vormis hoida ning pidevalt tagasisidet saada. Inimesed jagavad minuga auditooriumis oma väärtuslikku aega ning mõtlen koolituspäeva planeerides põhjalikult läbi, kuidas saan õppijaid arendada ning milliseid töövõtteid kasutada. Käin ka ise pidevalt koolitustel ja seminaridel, et arendada silmaringi ning saada kasulikke kontakte.

​Minu esimene eriala on eesti keele õpetamine. Mul on paarikümne aastaga kogunenud palju tõhusaid töövõtteid ning jagan neid hea meelega õpetajakoolitustel.

Olen õppinud juhtimist ning juhendan ajakasutuse ning eesmärkide püstitamise koolitusi. Viimasel ajal paelub mind digitaalne minimalism, süvatöö ja keskendumiskunst. Õpin praegu EBSis coachingu diplomiõppes.

​Pälvisin 2018. aastal aasta koolitaja tiitli ning olen selle eest tänulik oma õppijatele, õpetajatele ning toetajatele. Igaühelt saab midagi õppida ning tagasiside põhjal oma koolituspäevi ning – materjale paremaks ja nüüdisaegsemaks muuta.

​Auditooriumis ja õppeklassis on hea olla, sõltumata sellest, kas koolitusele tulevad noored või elukogenud; koos minuga on kuus või kuuskümmend inimest. Armastan koolituspäevi ette valmistada, inimesi juhendada, tagasisidet lugeda ning kohtumisi analüüsida.

​Hoian end pea iga päev kursis täiskasvanuõppe ning enesearengu teemadega ning iga uus põnev teadmine innustab mind koolitusmaterjale täiendama ning õhinaga oskusi jagama. Mulle meeldib kogeda, kuidas esiti tagasihoidlikud õppijad muutuvad kohtumise esimestel minutitel enesekindlaks ning päeva jooksul tekivad alati asjalikud diskussioonid ja põnevate ideedega tahvlipildid.

​Mulle on oluline täiskasvanuid elukestvas õppes toetada. Ehkki veebis on palju e-kursusi ja õppevideoid, on õppimine ennekõike sotsiaalne tegevus – me vajame kaaslaste toetust ja teineteisele silma vaatamist; tunnustust ning eduelamusi. Olen õnnelik, et saan uudishimulikke koolituspäevadel ning töötubades juhendada.