“Tegime ära” talgud Karukella puhkemajas

Jaaa, täna oli tõsine pingutus- kogu meie pere tuli kokku ning ületasime ennast ikka täiega- istutasime 150 meetrile ligi 200 elupuuhekitaime nig tegime seda “Teeme ära” 2019 raames!

Eile tõi Juhani Puukool meile terve aluse turvast ning viljapuud ja marjapõõsad. Unustada ei tohi muidugi minu lapsepõlvelemmikuid- sireleid. Ilma sireliteta “meil aiaäärne tänavas” pole mõeldav. Ma usun, et meie tulevastele klientidele seostub sirel samuti lapsepõlve ja vanavanemate maakohaga. Seda on tore neile meelde tuletada… :)

Täna sõitsid Martin ja Kaidi kell 8:00 Tallinnast välja ja võtsid suuna Tartu poole, kus laaditi kaubik paksult elupuid täis. Suurem osa Karukella jaoks ja väiksem osa neile endale. Tartust siis läbi Mäetaguse Lüganusele.

Kell 12:00 olid Maret, lmar ja Asta kohal, kohe läks õuna- ja pirnipuude istutamiseks, Andres ja Merje võtsid enda hoolde meie moodsaid sirelied. Muu rahvas jäi ootama Martinit ja Kaidit koos elupuudega.

Kraavi elupuuheki jaoks tõmbas ehitaja juba mingi 3 nädalat tagasi sisse, meil jäi üle end vaid kolmeliikmelistesse meeskondadesse jagada ja pihta hakata!

Algul oli ilm veidi kahtlane- tibutas vihma ja temperatuuri polnud ollagi. Mida meeter edasi, seda paremaks läks- omandasime teatava vilumuse ja ilm andis ka järgi- lõpuks siras taevas selge päike!

Pidasime ka talgute käigus põhimõtteliselt käigu pealt peied. Leidsime elektriposti alt künnivarese elutu keha. Asetasime selle hekikraavi, viskasime 3 pihutäit turvast tagantjärgi ja soovisime talle kerget hekki… R.I.P.

Talgusupp on alati päeva tipphetk! Mäetaguse mõisahotelli kokad olid teinud kastrulitäie seljankat ja hunniku lihapirukaid. Rääkimata muidugi oma Päsari rukkileivast. Kõik matsutasid suid ja kiitsid sööki taevani!

Peale lõunat on tavaliselt kõige raskem moment, mõnele tikub tukk peale, mõni tahab suitsu teha ja kolmandad hakkavad koju tikkuma. Meie talgupere jätkas aga täiskoosseisus. Mõtlesin veel, et meie saaksime end sellisele võistlusele, kui selline muidugi oleks- suitsuvaba perekond- vabalt kirja panna, sest tõesti, meie seltskonnast mitte keegi ei suitseta, kuigi 9-st 7 on kunagi oma elu jooksul seda teinud. Pole paha, mis?

Suured tänud kogu seltskonnale, saime suure töö ära tehtud. Ilmataat ka hoidis meid- nii kui lahkusime Karukella krundilt, siis hakkas sadama- suured tumedad pilved sõudsid kohale ja lasid kogu kastmisevee otse elupuude peale.