Seminarikülalisena omaenda majas :)

Jah, aastas korra tuleb seda ette, et satun omaenda majja külalisena asja ka seestpool kaema. Ja teate, peab tunnistama. et tõesti on väga mõnus! Hoolimata sellest, et olen ju nö. kodupimedaks jäänud ning ei oska võõra silmaga meie keskkonda enam vaadata. Sel korral aga sain kinnitust sellele, et meie maja toob väga kenasti üksteisele lähemale ka omavahel täiesti võõrad inimesed (mis veel siis omadest rääkida).

Ma hea meelega kirjutan ka selle koolituse formaadist veidi lähemalt, sest see on minu hinnangul väga- väga lahe projekt: Sotsiaalministeerium on tellinud Ida-Viru Ettevõtluskeskuse (IVEK) Hariduskopterilt koolidele uue valikaine, sisuks see, kuidas õpilasi paremini ette valmistada tööellu sukeldumiseks. Seetõttu oli vaja koguda praktist infot otse sündmuskohtadest, ehk ettevõtjatelt- erinevate kogemustega ja erinevatelt elualadelt. Üleskustele vastas üle 10 tegusa inimese, kes ei pidanud paljuks kahte päeva töönädala lõpul maailma parandmisse panustada.

Olin küll kenasti 13-le inimesele ette valmistanud klassikalise seminarilaua koos ekraani ja pabertahvliga, kuid koolitaja Signe Aeternum Koolitus ja Konsultatsioonidest otsustas meid viia hoopis diivaniringi, mis toimis nö. jäämurdjana ja lähendas meid kohe esimestest hetkedest.

Kui esimestel aastatel valmistasin külalistele ise toitu või tõin tellitud söögi ise majja ja panin külmikusse ootele, et nad sealt selle kätte saaksid ning soojaks laseks, siis nüüd olen leidnud kohalikke koostööpartnereid, kes toovad sooja söögi kokkulepitud ajaks majja. Lisaks on saadaval ka teenus, et minu inimene tuleb ja vaikselt koristab söögist jäänud nõud pesumasinasse ning sätib köögi taas korda. Esialgu pole seda teenust veel keegi tellinud, kuigi võimalus on kenasti olemas.

Kui siin toidu peale juba jutt läks, siis on kahju, et õhtusöögist unustasin pilte teha. Nii sellest, kui kenasti on Varja kohvikust tellitud toidud pakendatud kui ka sellest, kui imeilus laud meil oli. Laua osas saab aimu küll siit, kuid pean kohaletoodud õhtusöögi ja hommikusöögi osas uuesti peale passima.

Vaata, kui lahe atmosfäär meil oli, panen ülejäänud fotod ajalises järjekorras siia alla ühte galeriisse. Patt oleks neid teiega jagamata jätta.

PS. Sain 2 taipamist ise seminarikülaliseks olles:

  1. Diivaniringi laiendamiseks on nüüd toolide asemel 2 padjastiilis ümarat tumbat, mis on piisavalt kõrged, et nende peale on mõnus istuda ja sealt ka püsti saada. Nüüd on nad majas endale mõnusa koha leidnud ja sobivad muu interjööriga lausa imeliselt!
  2. Selleks, et seminarikohvi kiiresti ja ilma tõrgeteta kätte saada, oli jäänud mu kodukasutuseks mõeldud Phipipsi espressomasin väikseks ja aeglaseks. Sõlmisime lepingu Kafo-ga, kes tõi meile keskonnasõbraliku Kafo rendimasina JURA X8, nüüd ei pea külalised enam iga väikse aja tagant vett lisama, ega kohvisahtlit tühendama. Uus masin on võimsam ja teenindab järjest ära ka kuni 40 kohviportsu ja päeva jooksul lausa 80.

Olen õnnelik!

Terje  ❤