Kolmas vihe

 

Teine vihje
Meie 16.09 salakontserdi üllataja on välja lasknud 2 plaati.

Üks ajakirjanik on meie üllatusartisti kohta öelnud järgmist: “kui sa oleksid pärit muinasjutust, siis tingimata noorim õde, kõige nutikam ja ilusam”.
Alati naerusuine salaartist naudib oma esinemisi, nähes, kuidas see inimesi puudutab.
“Näoilmed muutuvad, kuidagi silmad lähevad “pehmemaks” ja inimesed on natuke rohkem võib-olla vaiksemad enda sees. Ja mulle nii meeldib see seisundi muutus, mis saab võimalikuks siis, kui õigesti kasutadki heli ja sõna.”
.
Esimene vihje
Edukaid inimesi on palju, aga päriselt soojad ja hoolivad inimesed on nagu aarded tänapäevases individualistlikus ja enesekeskses maailmas,” ütles meie seekordne artist, kes on nii antropoloog, helilooja, multiinstrumentalist kui jutuvestja.
Ma usun, et inimene peaks alguses oskama oma emakeelt ning mitte lihtsalt oskama, vaid kasutama seda puhtana ilma parasiit- ja kirumissõnadeta, pidades meeles, et igal öeldud sõnal on vägi ja jõud. Kuidas muidu saame hoolitseda oma lähedaste, enda, oma kodu ja maa eest, kui me ei hoolitse sellest, mis meie suust välja kukub?
Tõsi küll, elu ja minu eriala sundisid mind erinevaid keeli õppima – antropoloogina töötades erinevates riikides ja piirkondades pidin oskama ka nende keeli. Oma esinemistel teuleb mul kasutada eesti, vene ja inglise keelt.