Pikk hetlus muru hüvanguks

Jah, just nii ongi- terve eelmise nädalavahetuse oleme tegelenud murukülvamiseks ettevalmistuste tegelemisega. Meie proovilapil ei tärka ka eriti midagi, kuid kui mullas sõrmega järge ajada, siis muruseeme on kenasti punni läinud, et ehk ajab kohe idu maasse, seega suur lootus on eelseisvale kolmepäevasele vihmale.

Jaanus soetas ühe kasutatud murutraktori, kuid see ei jaksanud isegi meie silujat vedada. Mingil hetkel pidin ka ise traktorilt maha tulema ja seda käsitsi edasi lükkama- ühesõnaga, see aparaat läheb tagastamisele. Ainus, milleks ta kasulik oli, oli time-lapse peal tehtud videoklipp, kus ta lippab minu kindlakäelisel juhtimisel justnagu noor põder.

Ramirendist sai kohe kohale tellitud uus aparaat, millega sai siis laupäeval mõlemad krundid ära silitud. Ja seda tegin mina! Täiesti uskumatu, kui mõnus tunne oli seal kõrgel traktoriroolis olla. Kui Karukella krunt oli sile, siis kõrvalasuv Ratturi krunt oli mättaid täis ja konarlik- vahepeal oli tunne, et ma pööran selle massina kohe kummuli… Pühapäeva õhtuks olid mõlemad krundid silutud.

Esmaspäeval peale tööd pani Jaanus traktorile külviku taha ja Karukella krundile sai see seema maha. Homme, töörahva pühal, läheme kobestame mulla peale ja siis silume ära.