Osalesime turismimessidel Riias ja Tallinnas!

Veebruar on messikuu- vähemalt meie jaoks. Äärepealt oleksime ka jaanuari lõpus Helsingi messile läinud, kuid varasemalt oli kalender nii tihedalt täis läinud ja sest ei saanud asja.

Sellest aastast oleme turismiklastri põhipartnerite hulgas ja seeläbi avanesid meile lisaks ka Läti ja Soome turud.

RIIA BALTOUR 02.-03.02

Olime väljas koos Ida-Viru turismiklastriga ja kuna meie enda ootus lätlaste peale eriti suur pole, siis oli meie panus Baltouril osalemisega pigem tugi klastril lähtalse kontaktide kogumisel. Lätlased teadsid hästi Peipsi järve äärseid kohti, Tartut ja Pärnut. Oma kontakte eriti hästi anda ei tahetud, kuidagi küljega olid nagu meie poole. Kuid kellega ikka jutule said ja kellel oli juba Eestiga varajasem kontakt, need olid lahkemad.

TALLINNA TOUREST 08.-10.02

Touresti kolmepäevane messiaeg oli tõstetud nüüd 1 päeva võrra ette poole ja see oli väga tore! Messihuviline rahvas oli asjalik, selliseid paberikorjajaid oli vähe, kuid mõne messikäpa siiski tuvastasime. Palun mitte segi ajada mesikäpaga.  Messikäpp on see, kes omavahel rääkivate messiliste vahelt küünitab oma käe kas kommikaussi või pastakatopsi, ise kange kaelaga mujale vaadates. See käpp püüab krahmata võimalikult palju kraami ja tõsta oma kaukasse.

Aga Turismimess oli imeline- tõeline turismirahva pidu! Kõik need 3 päeva! Nii palju tuttavaid erinevatest aegadest, sisukad külalised ja endised idavirumaalased. Jah, just! Meie küsimuse peale, et mis suhe teil Ida-Virumaaga on, saime päris tihti vastuseks, et üks või teine oli pärit Ida-Virumaalt. Kolme päeva lõikes tekkis selliseid juhuseid päris palju ja mõistsin, et endised idavirumaalased käivad alati Ida-Viru boksist läbi, et kuulda uudiseid ja külastada nö. koduseid, kas pole mitte armas!

Karukellat teati päris palju, see teeb väga südame soojaks, sain kokku ka nii mitmegi enda kliendiga, kes seda mulle seal tunnistasid- tuletan meelde, et ma ju oma külalistega ei kohtu. Ja nii armas oli, kui hakkasin Karukellast rääkima, siis nad hüüatasid, et kas mina olengi Terje, et nad on meie juures käinud ja väga, väga meeldis! Need kohtumised soojendasi väga südant, aitäh teile!