Lugu sellest, kuidas peremees tegi ise kuivatuskapi

Jaa- jaa, te lugesite õigesti! Talv on läbi ja alles nüüd sai meie kuivatuskapp valmis! Tegelikult olid kapi detailid ja radiaatorid kõik keset suurt suusahooaega juba kohal, kuid peremehel polnud lihtsalt momenti, mil see kõik kokku monteerida. Jaanuar ja veebruar olid väga tihedad suusakuud, ühed külalised läksid ja teised tulid. Alles siis, kui suusamägi läks kinni, jäi meil ruumi ja aega Karukellas natuke remontida ja ka uusi asju ette võtta.

Kuivatuskapi tellimisele eelnes päris põnev katsetamine- Jaanus ostis hunniku juhtmeid ja lüliteid, samuti ka taimeri, mille kõik kruvis üle lauajupi külge kinni, kirjutas juurde märksõnu, mida ta vaid ise teadis. Mulle meenutas see küll ammust aega Kohtla- Järve 1. Keskkooli füüsikatunnist, kus õpetaja Lehho Jõumees mu vooluringi nähes nõutult küsis, et mis kassikangas see veel on? Niisamuti ei saanud ma ka aastakümneid hiljem aru, mida Jaanus teeb :))

Tema aga ei lasknud end minu suurtest silmadest härida, tõi aga magamistoast meie öölambi ja hakkas katsetama.

Mis aga eelnes sellele skeemipunumisele? Kui ta mõõtis igatpidi seda nurka esikus, kuhu juba projekteerimise käigus oli ettenägelikult toodud ventilatsioonitoru, kuid siis selgus, et nurk oli veidikene lühem, kui saadavalolevate kuivatuskappide tagasein. Ja nii sündiski otsus, et ostab ja tellib ise detailid ning teeb ise just sellise, nagu meil majja ka disaini mõttes sobib.

Madalküttekehad tulid HeatLine-st, kapp ise aga Fortemist. Pererahval on Matiga pikk koostööpraktika- nende käest sai tellitud ka meie köögimööbel.

Kõik juhtmed ja värgid tulid W.EG.Eestist. Kuid kuna nende tooted on väga tööstuslikud, siis nende Jõhvi ja Rakvere tiimijuht Andreas ei peljanud raamidest väljas päringule lahendust otsima hakata- igal juhul oli neil põnev vastu võtta see meie väike ja huvitav katsetus. Niimoodi saidki meile tarnitud sellised vidinad (on-off lüliti, ukseandurid, aegrelee väljundkontakt, kontaktori mähis jne), mis kapi kenasti tööle panid.

Oleme tulemusega ise väga rahul- poekapp olekski riivanud meie ilusas majas silma.