Karukella II salakontsert tehtud- Margus Vaher!

 

Karukella puhkemaja kuueosaline salakontsertide sari sai koroonaviiruse poolt pihta. Toimuda sai vaid esimene (26.02) ja viimane (10.06) kontsert, vahepealsed neli jäid ära.

Nüüd mõned päevad tagasi aga tuli KOP-i poolt info, et on võimalik projektile pikendust saada ning seda ma ka taotlesin. Ülejäänud 4 kontserti saavad siis toimuma selle suve ja sügise jooksul.

Nüüd aga aitab sissejuhatusest ja anname aimu, mis siis toimus meie sisehoovis 10. juunil. Nädal algas tohutu äikesevihma ja tormiga ning suur küsimärk keerles me peas, kas ja mis me välikontserdist saab.

Aga see kartus oli asjutu, sest koos Margus Vaheri ja Peter Põdra astumisega lavale asutus pilve tagant ka päike ja jäi terve kontserdi ajaks meid soojendama.

Jah, just lobisesin muu jutu sees välja meie esineja- see oli tõesti Margus Vaher, kes võttis ka nö. viimasel minutil kaasa kitarristi Peter Põdra. Mitmehäälne laul ja kahe kitarri mäng on ikka poole rohkem, kui oleks osanud loota. Peterit olete te märganud Karl-Erik Taukari saatebändis ;)

Mis laulud siis esitlusele tulid- mitmeid kavereid nii Eesti heliloojatelt kui ka välismaa bändidelt. Omaloomingut nii Marguselt kui ka Peterilt. Marguse laul Bulletproof avaldas mulle endale väga muljet. Ning Peteri poolt oma ema luulele kirjutatud laul samamoodi.

Marguse vahepealsed jutud ta suhetest ja nende purunemisest andsid aimu, et ilma õnnetu armastuseta head laulud ja lood ei sünni. Selle võttis kokku 10 aastane Kaspar, kelle ema heal meelel meile poja kommentaari vahendas:

Järgmisel päeval teatas 10 aastane poeg, kes samuti kontserdil oli, et mulle tundub, et sellele Margusel on armuprobleemid. Ja kui Margus rääkis, et mehed on Marsilt ja küsis, et kust naised on, siis Kaspar üles: Kuult :)

Päris omapärane oli see, et kohalikud linnud laulsid meestele bäkki- mida valjemad lood Marguselt tulid, seda kõvemini hakkasid linnud kaasa laulma. Ka naabri kurg tegi ilusa liuglemise refrääni ajal… Kena linnulaul on püütud ka videole, kust saab kuulda “Imelist aasa”.

1,5 tundi kontserti läks väga kiiresti- alles ju algas ja nüüd juba lõpeb! See näitab, et ei olnud mingit venimist ja rahvas ei hakanud kella poole kiikama. Aplaus oli tugev ning peale tänukingikoti, kuhu oli kogutud kokku kohalikku toitu, tuli esitusele ka lisalugu.

Karukella Salakontserti pileti soetasin kohe, kui see müüki tuli. Elamusenälg oli väga suur seega olime valmis ostma lausa põrsast kotis. Aga see põrsas hakkas ju närima, et kes siis ikkagi esineb? Kõik teavad, et Karukella Salakontsertid on kuni esineja saabumiseni saladus. Siiski andsin ma endast kõik, et infot varem saada. Kui esineja kohta hakkas vihjeid saabuma, siis hakkasime abikaasaga hasartlikult mõtlema, kes see olla võiks. Peale selle pidasin messengeris pikki loendeid ka tuttavaga esineja tuvastamiseks.

Me arvasime, et saime teada, tegin isegi nimekirja Karukella perenaisele, et ta võib lahkesti vastata, kas jah/ei juhul, kui see inimene on listis. Aga ei, ta ei öelnud midagi ja  lõpuks ma olin veendunud, et esinejaks on Erki Pärnoja.

Ja minu suureks üllatuseks oli tegu hoopis Margus Vaheriga, kellel oli kaasas muusik Peter Põder. Olgem ausad üllatus oli suur ja ärevus ka, sest me ei tea tema muusikast midagi. Peale esimest laulu hingasin kergendatult, et tuleb siiski hea kontsert. Päike paistis nii mõnusalt, Peeter oskas suurepäraselt kitarri mängida ja Margus oskas hästi laulda nii ballaadi kui ka rokki. Laulude vahele rääkis Margus seiku oma elust.Imeline õhtu!

Siin all ka Caspari fotod: